Wrastające paznokcie Warszawa

Zgrubienia paznokci, szponowatość

szponowaty paznokie¦çBardzo często, zwłaszcza u osób dojrzałych paznokcie stają się sztywne, grube, trudne w samodzielnej pielęgnacji. Sprawiają one też często dyskomfort podczas chodzenia, noszenia krytego obuwia. Jest to powszechny problem dużej wagi, często jednak bagatelizowany zarówno poprzez samych posiadaczy takich paznokci, jak i osoby z ich otoczenia.

Zgrubienia paznokci najczęściej są wynikiem zmian troficznych w obrębie łożyska paznokcia. Zmiany te mogą mieć różne podłoże: zaburzenia krążenia obwodowego i niedostateczne ukrwienie paznokcia, złamania palca, choroby metaboliczne (cukrzyca), zaburzenia układu hormonalnego (bardzo duże znaczenie tarczycy!).

Stwardniałe paznokcie niekiedy nie pozwalają na samodzielną pielęgnację. Samo ich obcięcie rodzi problemy. Narzędzia, jakimi dysponuje się w domu nie są wystarczające. Rodzi to ryzyko pękania paznokcia, obcięcia zbyt głębokiego czy nawet wyszarpnięcia elementu płytki paznokciowej, a te czynniki to prosta droga do rany i zakażenia.
przerost paznokcia

Jak zatem poradzić sobie z przerośniętymi paznokciami?

Jeśli problem zgrubień jest uciążliwy, najlepszym rozwiązaniem jest wizyta w gabinecie podologicznym, który fachowo zajmie się takimi paznokciami. Podolog dysponuje odpowiednimi cęgami, frezarką, dzięki czemu bezboleśnie i skutecznie jest w stanie skrócić paznokcie i sprawić, że będą cieńsze. Specjalistyczny zabieg to większy komfort chodzenia, większa higiena stóp oraz zdecydowana poprawa estetyki kończyn.